Tevreden over heenronde, al zat er misschien meer in
In de laatste wedstrijd van de heenronde kreeg Lindemans Aalst het bezoek van seizoensrevelatie Guibertin. Het team van coach Christophe Achten had de tegenstander goed bestudeerd en haalde het met 3-0 (25-21, 25-18 en 25-22). De Ajuinen wippen over Guibertin en sluiten de heenronde af op de derde plaats op ??n puntje van vice-leider VHL.
Guibertin mocht niet onderschat worden. De Waals-Brabanders stonden voor hun passage in Schotte op een gedeelde tweede plaats en konden enkel in Roeselare geen puntjes sprokkelen. Aalst had in de openingsset even tijd nodig om op dreef te komen, maar gaandeweg liet setter Xavier Folguera (al voor de derde week op rij gekozen tot Star of the game!) zijn ploegmaats vlotjes scoren. Met een knappe pipe-aanval bracht Robbe Van de Velde zijn team op 15-9. Het was middenman Alex Saaremaa die met een harde smash de eerste set afrondde (25-22). In de tweede beurt profiteerde Aalst van een aantal receptiefouten aan de overkant om al snel een kloof te slaan. Ondanks zeven opslagmissers haalde de thuisploeg de set vlot binnen via alweer een eerste-tempo-aanval van de jonge Est Saaremaa. Tot 14-14 verliep de derde set gelijkopgaand. Met een geslaagd tweemansblok Saaremaa-Gimeno op bezoeker Hofmans sloegen de Ajuinen een eerste kloofje (16-14). De bezoekers zochten vervolgens geregeld de confrontatie op met de tegenstander en de ref (zowel bezoeker Godart als Folguera kregen een gele kaart). Ze vroegen ook nog een challenge bij de matchbal, maar het killblock van Lampros Pitakoudis belandde wel degelijk binnen de lijnen (25-22).
Guibertin was goed op dreef en we hebben de wedstrijd dan ook heel grondig voorbereid, zegt middenblokker Alex Saaremaa die over een week zijn 23e verjaardag viert. Daarnaast wilden we vooral ons eigen spel spelen en verdergaan op het ?lan van de voorbije wedstrijden. In het begin hadden we wat moeite om in ons ritme te geraken. We leken mentaal nog niet klaar en maakten een aantal foutjes. Onze opslag draaide ook geen honderd procent. Zo maakten we in de tweede set zeven opslagmissers. Als er al een aantal spelers voor jou hun service gemist hebben, wordt de druk enkel maar groter met nog meer missers tot gevolg. Gelukkig liep het goed af, ook al probeerden de bezoekers ons op het einde van de derde set nog van de wijs te brengen met discussies en een challenge. We wonnen uiteindelijk verdiend en boekten onze vijfde opeenvolgende zege.
Het middencompartiment deed tegen Guibertin meer dan zijn duit in het zakje. Pitakoudis en Saaremaa scoorden respectievelijk 10 en 12 punten. Saaremaa lukte aanvallend een 8 op 11 en deed er nog drie blokpunten en een ace bovenop. Mijn persoonlijke prestatie was goed, maar ik heb ook al betere wedstrijden gespeeld. De connectie met spelverdeler Folguera loopt steeds beter, over een tweetal maanden moet het helemaal top zijn. Het vlotte bij mezelf beter dan vorige week tegen Maaseik toen ik enkele dagen niet kon trainen omwille van last aan de rug, iets waarvan Pitakoudis de voorbije week hinder ondervond. Door het uitvallen van Hiago Crins zijn Lampros en ik de enige middenmannen. In dat opzicht alle lof voor onze coach: hij praat veel met ons, zet ons niet onder druk en geeft ons rust wanneer het nodig is.
Dankzij de nieuwe driepunter sluiten de Schotte-boys de heenronde af op de derde plaats. Na verlies in de eerste wedstrijden tegen Gent, Menen en Roeselare is dat onverhoopt. Die eerste wedstrijden waren we gewoonweg nog niet klaar, zowel fysiek als mentaal, zegt de Est van 2,08 meter. Na de eerste winst tegen Achel ging het elke week beter. De connectie tussen de spelers ging in stijgende lijn en dat zie je op het terrein en aan de resultaten. Met een derde plaats na de heenronde zijn we zeker tevreden, al zat er misschien zelfs nog wat meer in.
Bekeren tegen Roeselare
Geen competitie meer voor Lindemans Aalst dit jaar, enkel nog de twee wedstrijden voor de halve finale van de beker tegen Roeselare. Wanneer we de dubbele confrontatie met de 15-voudige bekerwinnaar aanhalen, beginnen de ogen van Saaremaa te fonkelen. We behielden wel onze focus op de competitie, maar sinds we de kwartfinale tegen Achel wonnen, spreken we hierover. We willen de goede lijn van onze resultaten van de voorbije weken doortrekken naar de beker. Roeselare is een sterk geheel en kan terugvallen op de automatismen van jongens die al geruime tijd samen spelen. Wij gaan er echter alles aan doen om in de finale te staan. Deze week gaan we uitgebreid videobeelden bekijken om ons optimaal voor te bereiden. We willen komende zaterdag in de heenmatch in Schotte dan ook een goede uitgangspositie verwerven.
Aalst: Folguera , Peters 10, Pitakoudis 10, Gimeno 16, Van de Velde 13, Saaremaa 12. Libero: Dufraing. Kwamen in: Beelaert en Overbeeke.
Guibertin: Godart 3, Van Walle 10, Van de Voorde 5, Hofmans 11, Vande Velde 4, Huysegoms 4. Libero: Dumont. Kwamen in: Nevot 2, Vanhelmont, Mannaert en Malisse.
Star of the game: Xavier Folguera.
Tekst: Dominic Beckx.